Estetyczne zabiegi stomatologiczne dla pięknego uśmiechu na wakacje

zrby

Jeśli chcesz tego lata cieszyć się wspaniałym uśmiechem, przedstawimy Ci kilka najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

Wybielanie zębów.

To technika, która — jak sama nazwa wskazuje — służy wybielaniu zębów, przywracając im wygląd pierwotnego szkliwa. Z upływem czasu pewne nawyki, takie jak picie kawy czy palenie papierosów, prowadzą do przebarwień zębów. Plam tych nie da się usunąć poprzez szczotkowanie zębów i aby się ich pozbyć, trzeba uciec się do wybielania. W tym przypadku można wybielać zęby za pomocą światła LED lub nakładek. Podczas gdy zabieg z użyciem diody LED przeprowadzany jest w klinice, leczenie z użyciem kaset można przeprowadzić w domu, zawsze po konsultacji z dentystą i po dokonaniu przeglądu. Dzięki obu zabiegom odzyskasz najbielsze zęby.

Invisalign.

Jedną z najbardziej innowacyjnych metod leczenia w dziedzinie estetyki stomatologicznej jest niewidoczna ortodoncja, znana również pod nazwą invisalign. Leczenie tą metodą cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ jest to standardowe leczenie ortodontyczne, ale jest niewidoczne, przez co inni ludzie go nie zauważają. Dzięki temu zabiegowi można poprawić położenie zębów i skorygować niedoskonałości, nie martwiąc się o estetykę ortodoncji. Zasadniczo mamy wszystkie zalety leczenia ortodontycznego, nie musząc jednocześnie cierpieć z powodu głównych wad ortodoncji. Jest to nie tylko zabieg estetyczny dla pacjenta, ale również bardzo wygodny. Prawdopodobnie kojarzysz ortodoncję z młodszymi dziećmi. W tym przypadku leczenie metodą invisalign nie ma zalecanego wieku, więc można je stosować nawet u osób dorosłych. Jest to wręcz zalecane, jeśli wstydzisz się pokazywać swoje aparaty ortodontyczne, ponieważ jest to bardzo dyskretne leczenie.

A jeśli chcesz wiedzieć, jak dbać o stopy i paznokcie, zapraszamy do lektury na www.stopy.pl.

Jednodniowe implanty stomatologiczne.

Niezależnie od tego, jak dobrze dbamy o jamę ustną, czasami jesteśmy zmuszeni do utraty zęba. W zależności od tego, gdzie znajduje się brakujący ząb, może on w znacznym stopniu wpłynąć na uśmiech i samoocenę danej osoby. Problem ten można łatwo rozwiązać dzięki implantom jednodniowym. Przy użyciu systemu 3D przeprowadza się badanie jamy ustnej i wykonuje implant idealnie dopasowany do fizjonomii pacjenta. Jednodniowe implanty stomatologiczne mają tę zaletę, że są zabiegiem minimalnie inwazyjnym. Jeśli obawiasz się tych wszystkich zabiegów, fakt, że jest to opcja małoinwazyjna, pozwoli Ci cieszyć się tym zabiegiem bez obaw. Zęby, które zostaną wstawione, będą odwzorowywać zęby oryginalne, więc nawet pacjent będzie miał trudności z rozpoznaniem, które zęby należą do niego, a które zostały mu wszczepione.