Jak zdezynfekować szczoteczkę do zębów?

szczoteczka

Jeśli zastanawiasz się jak czyścić szczoteczkę elektryczną lub manualną, pamiętaj, że końcówki są takie same i można je czyścić w ten sam sposób, ponieważ ważne jest czyszczenie i dezynfekcja główki, czyli części z włosiem, za pomocą której szczotkujemy zęby, dziąsła i język. Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci szereg wskazówek, jak czyścić szczoteczkę do zębów, aby dłużej zachowała swoją funkcjonalność i optymalne parametry.

Płyn do płukania ust

Płyn do płukania ust nie tylko bezpośrednio dba o jamę ustną, ale także jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów czyszczenia szczoteczki do zębów. Dzięki swojemu składowi wyeliminuje także wszystkie bakterie i inne zarazki, które mogła zgromadzić Twoja szczoteczka do zębów. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

Zagotuj wodę w garnku lub rondlu

Gdy jeszcze się gotuje, przelej ją do szklanki lub miski.
Zanurz całą szczoteczkę lub tylko włosie.
Pozostaw na dwie minuty. Samo to ciepło wystarczy, aby zdezynfekować szczoteczkę do zębów.

Ocet

Innym łatwym sposobem na wyczyszczenie szczoteczki do zębów jest użycie jednego z najbardziej znanych i najskuteczniejszych naturalnych środków dezynfekujących: octu. Ten składnik jest jednym z najbardziej popularnych środków domowych, jeśli chodzi o eliminowanie bakterii i zarazków, a także nieprzyjemnych zapachów. Aby zdezynfekować szczoteczkę do zębów za pomocą octu, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Najpierw trzeba poddać szczoteczkę obróbce termicznej. W tym celu można pozostawić ją na kilka minut pod bieżącą, ciepłą wodą w kranie łazienkowym lub kuchennym.
Następnie zanurz szczoteczkę w szklance białego octu.
Odstaw do 2 godzin.
Spłucz pozostałości zimną wodą i pozwól jej wyschnąć.

A jeśli chcesz także zadbać o swoją cerę i zdrowie skóry, sprawdź rozmaite zagrożenia skórne na https://www.grzybicaskory.pl i jak się ich pozbyć.

Inne sposoby czyszczenia i dezynfekcji szczoteczki do zębów

Aby uzyskać więcej pomysłów na to, jak zdezynfekować szczoteczkę do zębów, zwróć uwagę na te inne proste wskazówki:

Możesz zdezynfekować swoją szczoteczkę do zębów wodą utlenioną. Wystarczy zanurzyć ją w szklance wody utlenionej, tylko tyle, by pokryć włosie, i pozostawić na kilka minut. Możesz to robić nawet raz w tygodniu.
Można kupić preparat do dezynfekcji szczoteczek do zębów, czyli taki specjalnie do szczoteczek. Można go znaleźć w gabinecie stomatologicznym lub w aptece.
Można kupić środek do dezynfekcji protez dentystycznych, np. tabletki dezynfekujące do czyszczenia ochraniaczy na zęby, protez czy innych protez. Do szklanki wlej wodę, włóż szczotkę z zanurzonym włosiem i dodaj tabletkę dezynfekującą. Pozostaw na kilka minut, a następnie dokładnie spłucz wodą.