Nieświeży oddech- najczęstsze przyczyny

oddech

Dla większości ludzi nieświeży oddech jest problemem, kiedy budzą się rano, ale wszystko jest w porządku po dokładnym umyciu zębów i ust. Jednak w miarę upływu dnia nieświeży oddech może znów pojawić się, a ludzie mogą trzymać się od ciebie z daleka i unikać bliskiego kontaktu z tobą.

Nieświeży oddech po posiłku

Jeśli twój posiłek był mocno przyozdobiony czosnkiem, odkryjesz, że twój oddech też pachnie czosnkiem, podobnie jeśli jadłeś cebulę lub paliłeś papierosy. Alkohol pozostawia również ślad na Twoim oddechu i sprawia, że zbliżanie się zbyt blisko Ciebie jest bardzo nieprzyjemne.

Kolejna przyczyna halitozy

Zakamuflowanie nieświeżego oddechu odświeżaczami do ust lub sprayami do ust to efekt przejściowy, który maskuje nieświeży oddech tylko na krótki czas. Jeśli główna przyczyna nieświeżego oddechu lub nieświeżego oddechu nie zostanie wyleczona lub usunięta, nic nie może jej trwale usunąć. Musisz więc dosłownie dotrzeć do źródła problemu i najpierw go wyleczyć. Może to być zła higiena jamy ustnej lub zęby, o które należy zadbać, więc będziesz musiał odwiedzić swojego dentystę.

Czasami przyczyną nieświeżego oddechu są pokarmy białkowe, których resztki karmią bakterie w ustach. Jeśli wypróbujesz diety opartej na praktycznie samych owocach, warzywach i orzechach chociaż przez tydzień (np. witariańska lub wegańska) i zauważysz, że problem się zmniejszył, znasz już przyczynę. Pamiętaj tylko, by pić wodę po każdym spożyciu owoców, bo w większości mają one kwasy, które mogą podrażniać szkliwo.

Spróbuj też podobnych wskazówek ze zdrowia i urody na portalu https://znamiona.pl, gdzie znajdziesz wiele użytecznych ciekawostek, które pomogą Ci zadbać o dobre samopoczucie.

Chroniczny nieświeży oddech

Mogą istnieć ludzie, którzy utrzymują doskonałą higienę jamy ustnej, ale nadal cierpią na najgorszy możliwy nieświeży oddech. Przewlekły nieświeży oddech ma miejsce, gdy osoba ma nieprzyjemny zapach z nosa i ust przez cały czas. Niestety, ponieważ ci ludzie mają bardzo czystą higienę jamy ustnej, nie wiedzą, co zrobić z tym wstydliwym stanem.

Przyczyna nieświeżego oddechu

Bakteria jest najczęstszym problemem, który powoduje nieświeży oddech. Dzieje się tak z powodu cząstek pokarmu, które pozostają w jamie ustnej po posiłku i którymi bakteria zaczyna się odżywiać. W walce z tym problemem pomogłoby dokładne oczyszczenie jamy ustnej po każdym posiłku i odpowiednią szczoteczką do zębów. Tył zębów nie powinien być zaniedbywany, a włosie szczoteczki do zębów powinno sięgać między zęby. Dzięki temu żaden obszar nie jest zaniedbany, a wszystkie cząstki jedzenia są usuwane.

Właściwy sposób mycia zębów

Aby mieć pewność, że szczotkujesz usta bardzo dokładnie, poświęć na to co najmniej 5 minut i upewnij się, że szczoteczka dotarła do wszystkich szczelin i kącików. Jeśli zostawisz jakiekolwiek obszary bez opieki, będzie to przyczyną nieświeżego oddechu.

Innym faktem, o którym należy pamiętać, jest to, że wszystkie pasty do zębów nie są takie same. Niektórzy tylko pogorszyliby problem, zamiast mu pomóc. Najlepiej stosować pasty do zębów, które zawierają nadtlenek lub sodę oczyszczoną. Te dwa składniki będą miały duży wpływ na nieświeży oddech i dadzą ci więcej pewności siebie podczas interakcji z ludźmi.